Osadní akce

Vzhledem k tomu, že má naše osada opravdu hodně členů, nedají se osadní akce mapovat s naprostým přehledem, avšak několik jistot, kde se s námi potkat, máte vždy!

 

První a nejfrekventovanější událostí, kde se osada a kamarádi osady schází, je samozřejmě slezina. Koná se každý čtvrtek od 19 hodin v restauraci U Kladiva v pražských Malešicích, kde máme už spoustu let vyhrazený salonek.

 

Druhou událostí, která se koná s pravidelným jednoročním intervalem je Vánoční slezina neboli Vánočka. Tuto událost doprovází tombola, dárky, divadlo, kvalitní muzika, tanec a především zábava. Vánočka nemá přesně určené místo ani datum konání, ale většinou její termín vychází na první nebo druhou sobotu v prosinci.

 

Třetí událostí je ta nejvýznamnější, ale rozhodně ne poslední. Jde samozřejmě o výroční Oheň - Potlach. Osada Bílé Skály má již na kontě přes pět desítek let tradice, která je jen s mírnými obměnami stále stejná.

Každý první víkend v září se v pátek večer začíná s hudbou a tancem v některé z okolních hospůdek obce Ráj u Mšena. Již celou řadu let nám střechu nad hlavou a hlavně kvalitní pohostinství zaručuje hospůdka u Weinlicha. 

Sobotní program zahajují kolem poledne dětské soutěže a krátce po nich i soutěže dospělácké. Za soumraku probíhá slavnostní zapálení Ohně a následuje zábava spojená nejen s hraním, ale také například veselým vyprávěním či dokonce soutěžemi s lehce lechtivou tématikou.

 

Tři výše zmíněné osadní akce, ale nejsou ani zdaleka vše, čeho se jako osada či její menší výseče účastníme. Jezdíme na osadní brigády, vandry, vodu, oslavy a další a další akce.

Vaše vzkazy

 

Doporučujeme

Copyright © 2023 BileSkaly.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.